Fiołek polny

Inne polskie nazwy: bratek, dziki bratek, macoszki polne, sierotka, kwiat św. Trójcy; w dawnych wiekach — fiolek potrójny, wdówka albo siostra i brat. Oba gatunki należą do chwastów pól i ogrodów strefy klimatu umiarkowanego. Pospolite także w całej Polsce, na miedzach, ścierniskach, w zaroślach leśnych, polnych i na przydrożach. Wobec dużego zapotrzebowania na surowiec leczniczy, często są uprawiane na terenie Polski i w innych krajach Europy.
Typowe cechy rośliny Roślina jedno- lub dwuletnia o łodydze kanciastej, rozesłanej lub podnoszącej się do 50 cm długości. Liście dolne sercowate, górne podługowato – lancetowate lub eliptyczne z podobnymi przylistkami. Kwiaty pojedyncze wyrastają na długich szypułkach z kątów liści. Mają budowę grzbiecistą z długą ostrogą.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim serwisie! Jestem zawodowym architektem wnętrz. Na tym serwisie zamieszczam moje pomysły na aranżację pomieszczeń i wyposażenie domu mam nadzieję, że moje pomysły Ci się spodobają. Zapraszam również do komentowania i likowania mojego profilu na fb.
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)